چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1398 تاریخ آخرین بروزرسانی   1398/02/04 14:05:20 مهمان  
ورود
EN
بازگشت بازگشت

ورود بیمه‌ کوثر به بازارهای سود‌ده


ورود بیمه‌ کوثر به بازارهای سود‌دهشرکت بیمه ‌کوثر با هدف افزایش سود سهام در بازارهای سودده حضور یافت.به گزارش روابط‌عمومی و اعلام مدیر سرمایه‌گذاری بیمه‌کوثر؛ شرکت باحضور فعال در بازار سرمایه، سهام پالایش اصفهان، سرمایه‌گذاری غدیر، پتروشیمی خراسان و جم را به شکل بلوکی خریداری کرد.

نوید خاندوزی سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گاز، نفت و پتروشیمی را از برنامه‌های شرکت دانست و گفت: سعی داریم با تبدیل منابع شرکت به دارایی‌های کم‎ریسک و پرسود بر ارزش دارایی‌ها و در نهایت میزان سود سهام‌داران بیافزاییم.

وی با بیان اینکه تحول در حوزه بیمه‌گری، تغییر ترکیب فروش و پایش فروش بیمه‌نامه شخص‌ثالث از عوامل افزایش سود در سال‌های آتی است، خاطرنشان‌کرد: فروش بیمه‌نامه عمروسرمایه‌گذاری که حلقه مفقود شرکت‌های بیمه در سال‌های گذشته بوده است، اکنون در شرکت بیمه‌کوثر در حال رشد است و سرمایه‌گذاری‌های اخیر نیز برای تقویت این حوزه بوده است.

مدیر سرمایه‌گذاری بیمه‌کوثر با تاکید بر اینکه بازدهی نرخ سود بالای بانکی به آخر مسیر خود رسیده است، تصریح‌کرد: اکثر شرکت‌های حقوقی و بیمه‌ها در بانک‌ها با سود بالا سرمایه‌گذاری کرده‌اند، در حالی‌که پرداخت سود بالا برای بانک‌ها یک تهدید محسوب می‌شود و اگر این روند به همین منوال طی شود، ریسک بانک‌ها بالاتر خواهد رفت.  پس در این برهه باید ریسک‌های موجود در این حوزه را کنترل کنیم و به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های دیگر بپردازیم.

نوید خاندوزی حرکت به سمت بازار سرمایه و تبدیل بخشی از دارایی‌های راکد به مولد را از دیگر برنامه‌های اساسی شرکت در حوزه سرمایه‌گذاری برشمرد و افزود: امید است با اجرای برنامه‌های سرمایه‌گذاری، در سال97 و سال‌های بعد شاهد تحولی شگرف در ارزش دارایی سهام‌داران باشیم.

وی با بیان اینکه خرید این دارایی‌ها که به شکل اقساطی است در بالابردن ارزش ذاتی شرکت موثر خواهد بود، خاطرنشان‌کرد: خرید این دارایی‌ها در سود سال96 شرکت تاثیر چمشگیری نخواهد داشت چرا که مجمع این شرکت‌ها در سال97برگزار خواهد شد و به همین دلیل بر سود سال97 تاثیر مثبت خواهد داشت.

مدیر سرمایه‌گذاری بیمه‌کوثر یاداورشد: شرکت در راستاي کاهش ريسک و متنوع‌سازي سبد فروش خود 2/35درصد سهام پالايش نفت اصفهان،1/56درصد سهام سرمايه‌گذاري غدير، حدود 13ميليون از سهام پتروشيمي جم و بيش از هشت‌ميليون سهام پتروشيمي خراسان را ازطريق تابلوي بورس و فرابورس خریداری کرد. این خرید طي شش مرحله و از فروشنده واحد در خارج از ساعت معاملاتي و براساس قوانين و مقررات حاکم جمعا به مبلغ دوهزارو880میلیارد ريال و پرداخت آن به شکل اقساط 25ماهه و بدون هزينه مالي انجام گرفته است که منابع مالي آن از محل حق‌بيمه‌هاي عمروسرمايه گذاري و همچنین سپرده‌هاي بانکي موجود شرکت تامين خواهد شد.

 


تاریخ انتشار: یکشنبه، 19 شهریور 1396 ساعت 09:11:13 تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه، 19 شهریور 1396 ساعت 09:11:13 توسط:روابط عمومی تعداد بازدید:1740
می پسندم 6
نمی پسندم 4